Ekecheiria

Staroveký pokoj zbraní a posvätný antický mier - zdržanie sa rúk - z gr. "ruky preč" od zbraní.

Staroveká tradícia z čias starovekých Gréckych olympijskych hier. Počas hier sa nesmelo bojovať. Ekecheiria začala už tri mesiace pred samotnými hrami. Poslovia spondorophoroi chodili z mesta do mesta, ohlasovali termín konania hier a vyzývali k ukončeniu všetkých vojen.

 

V novoveku hoci spolu s obnovením myšlienky olympijskych hier sa mala obnoviť i myšlienka ekecheirie,  v modernom olympizme už svoje miesto nezískala. Po prvýkrát sa to prejavilo v roku 1916, keď prvá svetová vojna znemožnila konanie VI-tých olympijskych hier a hneď pár rokov na to Medzinárodný olympijský výbor (MOV) rozhodol, že XI. OH roku 1936 budú v Nemecku. Hry v Nemecku hoci dobre zorganizované sa stali v prvom rade propagandistkým nástrojom Hitlerovej sily a ekecheiria sa stala iba prázdnym pojmom z učebníc dejín.

Sponzori stránky:

 

Vaše športové stránky:
FUTSAL:
- Bánová
- Milovníci krásna
- TreKronor -
HOKEJ:
- Senatorsmánia -
VOLEJBAL:
- VŠ volejbalová liga Bratislava
- Beach SENEC -Stolárstvo Štefan Kendra - špecialista na  interierové dvere, no ponúkame i možnosť realizácie komplexného vybavenia interiéru. Kuchyne,  jedálenské kúty,  postele, skrine,  kompletné vybavenie šatníkov,  schody,  regále...

MojGynekolog.sk - gynekologická ambulancia Poprad
 
AGE Tech, s.r.o. Čadca- elektro predajňa domácich spotrebičov + kuchynské linky a vstavané skrine na mieru (návrh, výroba a montáž), tapetové štúdio

Spektron HK s.r.o. Moldava nad Bodvou - vyhľadávaná elektro predajňa plná kvalitného elektro tovaru za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Mikuláš Kačmar – TAMATEX - Stará Ľubovňa - tie naj predajne elektro a drogérie v Starej Ľubovni a spoľahlivý servis vybraných elektrospotrebičov počas celej životnosti výrobku.

LC Elektro Krompachy - elektro predajňa domácich spotrebičov za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Peter Srnka - Elektro - Služba Hlohovec - elektro, výpočtová technika a kuchynské linky na mieru do každej domácnosti.

Predajňa elektro ALES – Alene Nemetzová, Sereď, Galanta- - široký sortiment kvalitných značiek renomovaných svetových výrobcov - biela a čierna technika, drobné domáce spotrebiče, spotrebná elektronika, notebooky.

SportInWebe - Internetový Monitor:
Internetový Monitor i z vašej stránky

Zo zoznamu stránok propagujúcich SportInWeb:

ITservis