BMI - Body Mass Index

- váhový index - patrí medzi najviac používané metódy merania obezity. Počíta sa ako váha v kilogramoch delená druhou mocninou výšky v metroch.  Jeden z ďalších ukazateľov našej optimálnej váhy je obvod pásu.  BMI však nieje vhodné aplikovať na deti, tehotné alebo na príliš svalnatých ľudí, pretože ich výsledky môžu byť skreslené.

 

BMI popis
pod 18,5 podváha. Čím je číslo menšie, tým viac sa približujete k podvýžive. Týka sa predovšetkým herečiek, modeliek a žien trpiacich anorexiou či bulímiou. Telo nie je dostatocne vyživované, chýbajú mu základné stopové prvky, čo sa prejavuje častými ochoreniami a celkovým oslabením organizmu. Niekoľko kilogramov navyše vám pridá nielen na dobrom zdravotnom stave človeka, ale určite aj na kráse.
18,5 - 25 ideálna a zdravá váha. Človek s týmto BMI by si mal svoju váhu udržať vyváženou stravou a dostatkom pohybu. Zdravotné komplikácie spojené s hmotnosťou sú v tejto skupine najmenej časté.
25 - 30 mierna nadváha. Riziko vysokého tlaku či srdcových ťažkostí sa tu mierne zvyšuje. Poväčšine ide o nesprávne stravovacie návyky, napríklad nadmerné konzumovanie večer a v noci, alebo nevyvážený podiel tukov a iných zložiek potravy. Takisto je tu častý nedostatok pohybu či sedavé zamestnanie. Na zlepšenie a zachovanie zrdavia celkom postačí upravenie jedálneho lístka, rozumné načasovanie samotného jedenia, vyváženie jednotlivých zložiek potravy a zostavenie ľahšieho tréningového programu.
30 - 35 obezita 1. stupňa. Ako už názov napovedá ide o nezdravý stav a sním je treba začať niečo robiť. Riziko vysokého tlaku či srdcových ťažkostí sa tu zvyšuje už výraznejšie ako u miernej nadváhy. Ide už o stav, ktorý by ste sa nemali snažiť rišiť samostane bez rád s lekárom.
35 - 40 obezita 2. stupňa. V tomto prípade ide o pomere vážne zdravotné riziko. Tak ako lekár, tak aj vaše okolie vám poradí schudnúť.
40 a viac obezita 3. stupňa - ťažká obezita. Život ohrozujúci rizikový faktor. V tomto štádiu je potrebná radikálna zmena životného štýlu a hlavne stravovacích návykov. Každopádne so znižovaním nadváhy nemožno otáľať a radšej neskúšať žiadne rady a postupy z reklám, ale ísť sa poradiť k odborníkom.


Výpočet váhového indexu BMI (Body Mass Index)

Vaša hmotnosť v kg
Vaše výška v cm:
BMI =:
Ba - Bz
nasleduje: BOSU

Sponzori stránky:

 

Vaše športové stránky:
FUTSAL:
- Bánová
- Milovníci krásna
- TreKronor -
HOKEJ:
- Senatorsmánia -
VOLEJBAL:
- VŠ volejbalová liga Bratislava
- Beach SENEC -Stolárstvo Štefan Kendra - špecialista na  interierové dvere, no ponúkame i možnosť realizácie komplexného vybavenia interiéru. Kuchyne,  jedálenské kúty,  postele, skrine,  kompletné vybavenie šatníkov,  schody,  regále...

MojGynekolog.sk - gynekologická ambulancia Poprad
 
AGE Tech, s.r.o. Čadca- elektro predajňa domácich spotrebičov + kuchynské linky a vstavané skrine na mieru (návrh, výroba a montáž), tapetové štúdio

Spektron HK s.r.o. Moldava nad Bodvou - vyhľadávaná elektro predajňa plná kvalitného elektro tovaru za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Mikuláš Kačmar – TAMATEX - Stará Ľubovňa - tie naj predajne elektro a drogérie v Starej Ľubovni a spoľahlivý servis vybraných elektrospotrebičov počas celej životnosti výrobku.

LC Elektro Krompachy - elektro predajňa domácich spotrebičov za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Peter Srnka - Elektro - Služba Hlohovec - elektro, výpočtová technika a kuchynské linky na mieru do každej domácnosti.

Predajňa elektro ALES – Alene Nemetzová, Sereď, Galanta- - široký sortiment kvalitných značiek renomovaných svetových výrobcov - biela a čierna technika, drobné domáce spotrebiče, spotrebná elektronika, notebooky.

SportInWebe - Internetový Monitor:
Internetový Monitor i z vašej stránky

Zo zoznamu stránok propagujúcich SportInWeb:

ITservis